Barbora Mlčochová

Osloboďte sa od pochybností o sebe.

Rozpoznajte svoju hodnotu.

Otvorte dvere svojmu novému, radostnému životu.

Online kurz: Joga pre sebalásku

Ak ste aspoň na jednu z otázok odpovedali áno, ste na správnom mieste.

Nedostatok sebalasky

Viete, že príčina môže byť v nedostatku sebalásky?

Mnohí si mýlia sebalásku s “egoizmom”. No mať rád samého seba neznamená, že nemyslíte na ostatných. Z prázdnej šálky nikomu nič nedáte, preto najprv potrebujete naplniť tú svoju.

Čo to sebaláska vlastne je?

Ja osobne vnímam, že sebaláska je stav, v ktorom prijímame samých seba s tým, čo sa nám na nás páči, aj nepáči. Kedy si dokážeme odpustiť za veci, ktoré možno vnímame, že sme v minulosti mohli urobiť inak.

Stav, v ktorom rešpektujeme samých seba, počúvame a napĺňame si svoje potreby a túžby, staráme sa o seba, dovoľujeme si dopriať si radosť, vyjadrujeme svoje autentické ja a dokážeme si tiež stanoviť svoje osobné hranice.

Vďaka tomu sa nám v živote lepšie darí – máme pocit naplnenia, viac životnej energie a kráčame ním s väčšou ľahkosťou a radosťou. V tomto stave dokážeme dať druhým viac – či už je to vaša rodina, priatelia, práca alebo klienti.

Keď si neuvedomujete svoju vlastnú hodnotu,

môže byť pre vás ťažké napĺňať si svoje potreby a túžby, pretože hlboko vo vnútri ste presvedčená o tom, že na to nemáte alebo si to nezaslúžite.

Nedostatok sebahodnoty

Môže sa to prejavovať v akejkoľvek oblasti vášho života. V práci – kde môžete mať pocit, že nie ste dostatočne ocenená. Vo vzťahoch – kde máte pocit, že si vás druhá strana neváži, vy dávate príliš veľa a druhí si iba berú. Alebo aj na fyzickom tele – kedy si myslíte, žeby ste mali vyzerať inak/lepšie.

Keď sa nemáte dostatočne rada, môže sa to prejavovať napríklad aj tým, že si nedovoľujete dopriať si čas pre seba, aby ste sa venovali svojim záľubám a tomu, čo je pre vás prospešné. 

Za tým všetkým sa väčšinou skrývajú obmedzujúce presvedčenia…

Sú to myšlienky, ktorým veríme a ktoré nám bránia v tom, aby sme mohli žiť spokojný a naplnený život.

Obmedzujúce presvedčenia

Väčšinou ich preberáme od svojho okolia (často v detstve) alebo si ich vytvárame sami pozorovaním života naokolo. Často si ani neuvedomujeme, že tieto obmedzujúce presvedčenia máme – pretože ich vnímame ako pravdu alebo fakt. Váš život vám stále odzrkadľuje to, čomu veríte.

Ďalším dôvodom sú spomienky na to, čo sme prežili ako deti…

Tieto spomienky naďalej žijú aj v prítomnosti. Vnímame ich cez svoje “vnútorné dieťa”.

Vnútorné dieťa reprezentuje naše detské ja, ktoré ako prvé prišlo do kontaktu s týmto svetom. Nesie v sebe energiu radosti, spontánnosti, zvedavosti, nevinnosti, tvorivosti… Ale tiež naše hlboké zranenia, strach, žiaľ a hnev.

Prevažná väčšina z nás zažila v detstve určitú formu traumy. Ak sa nám ju nepodarilo vyliečiť, nesieme si ju so sebou až do dospelosti. A to všetko je zakorenené v našom vnútornom dieťati.

Tým, že sa spojíte so svojím vnútorným dieťaťom a obnovíte vzťah s ním, prídete na 

Ak máte dostatok osobnej sily,

ste schopná napĺňať si svoje potreby a túžby. Máte silné osobné hranice – vyžarujete zdravé sebavedomie a sebaúctu, máte zo seba dobrý pocit a tiež si zachovávate svoju osobnú integritu.

Osobná sila

Úplne vám rozumiem, pretože sama som sa dosť dlho nemala rada…

Prejavovalo sa to rôznym spôsobom, najčastejšie však spochybňovaním samej seba a mojich schopnostíporovnávaním sa s druhýminedovoľovaním si prežívať radosť alebo iba veľmi obmedzene. A to všetko iba viac prehlbovalo pocit a zároveň presvedčenie, že nie som dosť dobrá taká, aká som.

S uvedomením, ktoré mám dnes, už viem, že to pramenilo z môjho detstva. Kde som sa rozhodla, či už vedome alebo nevedome, prijať toto presvedčenie ako svoju pravdu, podľa ktorej som potom aj žila.

Časom som si začala uvedomovať, ako veľmi to ovplyvňovalo môj život. A to ma priviedlo na cestu hľadania, na ktorej som chcela nájsť spôsob, ako to zmeniť.

Preštudovala som toho celkom dosť. Rôzne knihy, články, videá. Zároveň som začala dosť intenzívne spoznávať samu seba. Začala som postupne chápať, ako funguje život a ako ho žiť plnohodnotným spôsobom. To, čo sa mi podarilo aplikovať v mojom živote, mi veľmi pomohlo.

Mojou veľkou vášňou je pohyb (od detstva sa venujem tancu a v posledných rokoch aj joge). Tým, že mi pomáha uvoľniť fyzické a psychické napätie, cítila som inšpiráciu prepojiť tieto dva smery a vytvoriť niečo, čo by vám mohlo pomôcť na vašej životnej ceste.

Môj príbeh

A preto som vytvorila online kurz

Joga pre sebalásku

V tomto programe prepájam jemnú Hatha jogu a Restoratívnu jogu s témami sebalásky so zámerom pomôcť vám prehĺbiť láskavý vzťah k sebe samej.

Joga
Šťastná JA

Prečo joga?

Joga je skvelý spôsob, ako upokojiť svoju myseľ prostredníctvom dychových a relaxačných cvičení, pri ktorých sa dokážeme lepšie spojiť so svojím vnútrom a telom. Je potom pre nás ľahšie vnímať ich signály, ako aj svoje myšlienky, emócie a potreby. 

Hatha joga

Je kombináciou jemných cvikov (jogových pozícií), pranajámy (dýchacích cvičení) a relaxácie (meditácie). Zameriava sa na dosiahnutie rovnováhy v tele a mysli, teda na podporu fyzického aj psychického zdravia.

Pomáha uvoľniť stuhnuté svaly a bolesť, zvýšiť pohyblivosť kĺbov a posilniť svalstvo celého tela. Cvičenie prebieha v pomalšom tempe a je vhodné aj pre začiatočníkov.

Hatha joga
Restoratívna joga

Restoratívna joga

Je relaxačná forma jogy, ktorej cieľom je zregenerovať celý organizmus. V jednotlivých pozíciách sa zotrváva dlhší čas (aj 5 minút) a zvyknú sa pri nich používať pomôcky (ako vankúše alebo deky) pre lepšiu podporu a pocit pohodlia počas cvičenia.

Restoratívna joga pomáha upokojiť nervový systém a spolu s tým uvoľniť stres. Vďaka tomu dochádza k zníženiu hladiny hormónu kortizol, čo prispieva k podpore imunity.

Predstavte si, aké to bude, keď...

Začnete vnímať svoju skutočnú hodnotu

Uvedomíte si svoj úžasný potenciál a silné stránky a spolu s tým budete vedome podporovať vaše sebavedomie a sebadôveru.

Oslobodíte sa od obmedzujúcich presvedčení

Namiesto nich si vytvoríte nové, pozitívne, ktoré vás budú v živote podporovať a vďaka ktorým začnete vo svojom živote robiť pozitívne zmeny.

Začnete si pestovať láskavý vzťah k sebe samej

Doprajete si to, čo skutočne potrebujete a budete sa cítiť pohodlne vo svojej koži taká, aká ste bez potreby zapôsobiť na druhých ľudí.

Prevezmete späť svoju osobnú silu

Bude pre vás ľahšie dovoliť si vyjadrovať svoje autentické ja, stanoviť si svoje osobné hranice a postaviť sa za seba aj vtedy, keď o vás druhí budú pochybovať.

Uvoľníte stuhnuté svaly

Príjemné jogové cvičenia zvýšia pohyblivosť a flexibilitu vášho tela, aby ste sa cítili vo svojom tele príjemne a s ľahkosťou kráčali životom.

Dosiahnete väčšiu harmóniu so svojím okolím

Začnete sa obklopovať ľuďmi, ktorí si vás budú vážiť a podporovať vás.

Získate väčší vnútorný pokoj

Začnete sa obklopovať ľuďmi, Relaxačná joga a vedomé dýchacie cvičenia vám pomôžu upokojiť svoju zaneprázdnenú myseľ a odbúrať stres, aby ste sa dostali do stavu rovnováhy a pokoja.

Na čo sa môžete tešiť?

Online kurz Joga pre sebalásku
Joga pre sebalásku - sebahodnota

Dĺžka video-lekcie: 38 minút

1. deň: Sebahodnota alebo vnímam svoju hodnotu

2. deň: Obmedzujúce presvedčenia alebo dovoľujem si oslobodiť sa

Joga pre sebalásku - obmedzujúce presvedčenia

Dĺžka video-lekcie: 52 minút

Joga pre sebalásku - starostlivosť o seba

Dĺžka video-lekcie: 40 minút

3.deň – Starostlivosť o seba alebo starám sa o seba s láskou

4. deň: Vnútorné dieťa alebo dovoľujem si vniesť viac radosti a hravosti do svojho života

Joga pre sebalásku - vnútorné dieťa

Dĺžka video-lekcie: 33 minút

Joga pre sebalásku - osobná sila

Dĺžka video-lekcie: 42 minút

5.deň – Osobná sila alebo beriem si späť svoju silu

Barbora Mlčochová

Volám sa Barbora Mlčochová

Som lektorkou jogy a tanca a mojím zámerom je pomôcť ženám cítiť sa vo svojom tele pohodlne a sebavedomeuvedomovať si svoju skutočnú hodnotu a prežívať viac radosti v každodennom živote vďaka upokojujúcim lekciám jogy a hravým tanečno-spevňovacím tréningom. Mojím cieľom je, aby ste sa pri tanci a cvičení so mnou cítili dobre a užívali si pohyb formou hry a nie ako úlohu, ktorú musíte splniť.

Tancu sa venujem od svojho detstva. Za tie roky sa stal mojou vášňou a neoddeliteľnou súčasťou môjho života, ktorú som sa rozhodla zdieľať s ostatnými. V roku 2015 som absolvovala akreditovaný kurz Lektora tanca v Prahe. V Prešove som potom začala viesť tanečné kurzy pre ženy – Dance Body Tone a Latino a Kizomba Lady Style.

Postupom času som sa začala venovať aj joge, ktorá mi pomáhala a stále pomáha upokojiť moju myseľ a uvoľniť fyzické napätie. A to je dôvod, prečo som sa rozhodla zdieľať ju aj s ostatnými.

Čo hovoria dámy, ktoré sa už pripojili

Bonusová video-lekcia ZDARMA v hodnote 17 €

Joga pre vnútorný pokoj

Kombinácia jemných jogových cvikov a vedomého dýchania upokojí váš nervový systém, stíši vašu myseľ a odbúra stres.

Dĺžka video-lekcie: 35 min

Čo dostanete, keď si program kúpite teraz

Online kurz Joga pre sebalásku

UŠETRÍTE 17 EUR

Hodnota kurzu: 148 €

Aktuálna cena: 131 €

Poplatok je jednorázový.

Show Order Summary
131,00 €
Produkt Subtotal
Zástupca
Online kurz Joga pre sebalásku (PC)
  × 1
131,00 
Subtotal 131,00 
Total 131,00 

Customer information

Fakturačné údaje

Ďalšie informácie

Payment

  • Plaťte kreditnou alebo debetnou kartou cez Stripe.

Vaše osobné údaje budú použité k vybaveniu Vašej objednávky, zvýšeniu spokojnosti po celú dobu prechádzania tohto webu a k ďalším účelom popísaným na stránke zásady ochrany osobných údajov.

Vaša objednávka

Produkt Medzisúčet
Zástupca
Online kurz Joga pre sebalásku (PC)
  × 1
131,00 
Medzisúčet 131,00 
Celkom 131,00 

Ako to funguje?

  1. Vyplníte objednávkový formulár vyššie a zaplatíte za online kurz.
  2. Po zaplatení dostanete odo mňa e-mail s prístupovými údajmi do členskej sekcie.
  3. Prihlásite sa do členskej sekcie a môžete začať cvičiť 🧘🏼‍♀️.

 

Prístup k online kurzu máte 1 rok (od dátumu zakúpenia kurzu alebo uplatnenia voucheru) alebo si ho môžete stiahnuť (v tom prípade máte k nemu prístup navždy).

Čo dostanete, keď si program kúpite teraz

Online kurz Joga pre sebalásku

UŠETRÍTE 17 EUR

Hodnota kurzu: 148 €

Aktuálna cena: 131 €

Poplatok je jednorázový.

Často pýtané otázky

Áno. Jednotlivé cviky sú vhodné aj pre začiatočníkov. Môže sa stať, že niektoré cviky pre vás budú náročnejšie – závisí od vašich pohybových možností, no pri takých cvikoch ukazujem aj zjednodušenú verziu resp. vysvetľujem, ako si ich môžete prispôsobiť vlastným možnostiam.

Áno. Joga, ktorú som zahrnula v tomto programe je Jemná Hatha joga a Restoratívna joga, to znamená, že cviky sú z veľkej miery zvládnuteľné. Prevažná väčšina mojich klientov je staršia ako 40 rokov a cviky im vyhovujú.

Samozrejme. Môžete ísť tempom, ktoré vám vyhovuje. Ak máte dostatok času, môžete to prejsť za 5 dní, ak nie, alebo ak cítite, že sa chcete jednej téme povenovať viac, pokojne si to môžete rozložiť na dlhšie časové obdobie.

V členskej sekcii, do ktorej vám pošlem prístupové údaje, 1 rok od dátumu zakúpenia kurzu alebo uplatnenia voucheru. Videá si môžete aj stiahnuť, v tom prípade k nim máte prístup navždy.

Po zaplatení vám pošlem e-mail s prístupovými údajmi do členskej sekcie, kde si môžete online program prehrať z akéhokoľvek zariadenia (PC, notebook, tablet alebo mobil). Môžete si to prehrať aj cez TV použitím HDMI kábla.

Cena je jednorázová a zahŕňa celý online kurz vrátane bonusov.

Platobnou kartou alebo prevodom na účet.